Yenilenmiş Cihaz Nedir ?

Buyback(Geri alım) yöntemi veya ihale yöntemi ile Yenileme Merkezi tarafından alınmış cihazdır.

Yenilenmiş Ürün Nedir?

Türk Standartları Enstitüsü tarafından “TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi” almış ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret işlemi Bakanlığı tarafından “Yenileme Merkezi” olarak belirlenmiş firmalar tarafından, yenileme ve sertifikalandırma yapılarak satışa sunulan kullanılmış ürünlerdir. Yenilenmiş ürünler, tüm kontrolleri yapılmış, gerekli tüm bakım, onarım ve test işlemlerinden geçirilmiş, tüm fonksiyonları %100 çalışan, G1 ve G2 kozmetik durumlarına göre ayrılan sertifikalandırılmış cihazlardır. Yenilenmiş cihazların iç aksam, tuş ve fonksiyonları aynı kondisyonda olup %100 olarak çalışır durumdadır. Yenilenmiş ürünler, Yenileme Merkezleri tarafından 12 ay süre ile garanti altındadır.

 

G1 Sınıf Ürünler;

Kasa durumu (Kozmetik durumu): Sıfırdan farksız.

Ekran durumu: Sarılık, gölge ve çizik bulunmaz sorunsuzdur.

Pil durumu: Pil durumu : %85 ile %100 arası değişim gösterebilir.

Tüm fonksiyonlar, parmak izi ve yüz tanıma özelliği %100 sorunsuz çalışma.

Kılcal çizikler, darbe ve vuruk bulunmamaktadır.

Hijyen bakımı yapılmıştır.

G2 Sınıf ürünler ;

Kasa (kozmetik) durumu : 1-2 adet kılcal çizik olabilir, vuruk veya darbe yoktur.

Pil durumu : %85 ile %100 arası değişim gösterebilir.

Parmak izi veya yüz tanıma sorunsuz çalışmaktadır.

Hijyen bakımı yapılmıştır.

Yenilenmiş Telefonlarda sınıfsal ayrımı belirleyen kozmetik durum ne anlama gelmektedir?

Kullanılmış cihazlar, yenileme merkezleri tarafından gerekli tüm kontrollerin ve onarımların ardından satışa sunulmaktadır. Yenilenmiş telefonlar, kasa ve ekranda yer alan çizik veya deforme durumuna göre G1 ve G2 olarak kozmetik durumlarına ayrılmaktadır.

G1 Sınıfı Cihazlar‘da, Kontrolleri yapılmış, gerekli tüm bakım ve onarım işlemlerinden geçirilmiş, tüm fonksiyonları %100 çalışan, üzerinde hiçbir darbe, çizik, soyulma, aşınma izi bulunmayan, kozmetik olarak yeni (sıfır) cihazdan farksızdır. Yenilenmiş tüm seviyelerdeki cihazların iç aksam, tuş ve fonksiyonları aynı kondisyonda olup %100 olarak çalışır durumdadır.

G2 Sınıfı Cihazlar’da, G2 sınıf cihazların ekranları çok iyi durumdadır. Telefonun işlevselliğini etkilemeyen bazı hafif çizikler ve çentikler olabilir. Bu cihazlar, sorunsuz çalışır. Uygun fiyatta satışa sunulmuştur.

Farklı kozmetik durumlara sahip yenilenmiş telefonların tüm fonksiyonları çalışmaktadır ve hijyen bakımları yapılmıştır.

Yenilenmiş Ürünler Garantili mi?

Yenilenmiş ürünler Ticaret Bakanlığı tarafından çıkartılan yönetmelik kapsamında ve TSE standartlarında yenilenmektedir. Bu kapsamda yenilenen ürünler yönetmelikte belirtilen standartlar çerçevesinde yenileme merkezleri tarafından 12 aylık garanti doğrultusunda sertifikalandırılarak satışa sunulur. “Yenilenmiş ürünler, Yenileme Merkezleri tarafından 12 ay süre ile garanti altındadır.

Yenilenmiş Ürünler için İade İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Kolay İade sayfasından iade adımlarını takip ederek iade işlemlerinizi yapabilirsiniz. İade edeceğiniz ürünün faturası ve yenilenmiş cihaz sertifikasının da eklendiğinden emin olun.

Yenilenmiş telefonlar ile ikinci el telefonlar aynı mı?

Aynı değildir, yenilenmiş telefonlar 12 ay garantili olup TSE sertifikalı ürünlerdir.

Yenilenmiş telefonlar hangi işlemlerden geçiyor?

Yenilenmiş telefonlar Yenileme Merkezleri bünyesinde TSE standartlarına uygun olarak yazılım ve donanım açısından teknik uzmanlarca gerekli test süreçlerinden geçiyor.

Teknisyenler tarafından ortaya çıkan teknik raporla çalışmaya başlanıyor. Raporda yazılı olan cihazın teknik veya yazılımsal işlemlerine dair detaylara ürün alımı sonrasında sertifika üzerindeki barkoddan ulaşılabilmektedir.

Yenilenmiş Telefonların Avantajları Nelerdir?

Uygun Fiyat.

12 Ay Garanti Sertifikasına Sahip.

Kredi Kartına Taksit.

Sürdürülebilirlik misyonuna katkı sağlar.